Praha.cz

 
Nacházíte se: O Praze
O Praze
Významné kauzy, které hýbou hlavním městem
stavba

Zastupitelé hlavního města Prahy často ustupují ve změnách územního plánování developerům, kteří prosazují své projekty, které přináší především zisk jim samým. Zastupitelstvo racionálně nehodnotí, co je pro Prahu nejlepší, neposlouchá své obyvatele a tak na naše území rostou mrakodrapy, mizí zeleň, bourají se památky a zastavují významná místa nevýznamnými objekty.

Celý článek...
 
Negativa územního plánu
demolice

Přesto, že poslání územního plánu zní vznešeně, ne za vším se skrývá chválihodný počin. Z Prahy se může stát místo jen pro práci a přespání, ale ne už pro příjemný život. Proč je dobré se o plán zajímat a jak nám může znepříjemnit život?

Celý článek...
 
Změny územního plánu, aneb jak se Praha stále mění
Stavby v Praze

Praha je považovaná za krásné město plné historických památek s kouzelnou atmosférou. Na druhou stranu nezaostává a neustále se vyvíjí a přizpůsobuje novým faktorům jako je stoupající počet jejich obyvatelů, více aut, potřeba dalších kanceláří, nové budovy nahrazující ty vysloužilé a tak dále. Pražané ve svém městě tedy zažívají neustálé změny územního plánu.

Celý článek...
 
Jak se bránit územnímu plánování?
Demolice

Některé změny ve vašem městě vám mohou vadit a chcete se se proti nim postavit. Možností je více. Můžete podat připomínku či námitku prostřednictvím zástupce veřejnosti. Možností je také žalovat územní plán.

Celý článek...
 


DOPORUČUJEME

Fotografie Prahy - Galerie nejkrásnějších míst a zákoutí Prahy. | Kam v Praze - Načerpejte inspiraci v turistickém průvodci Prahou.